עורכי דין רשלנות רפואית בחיפה

עורך דין רשלנות רפואית בחיפה

זקוקים לשירותי עורך דין רשלנות רפואית בחיפה? אם כן, הגעתם למקום הנכון לצוות המקצועי של משרדנו יש ניסיון של למעלה מחמש עשרה שנה בניהול תביעות רשלנות רפואית בחיפה, במהלכן ייצגנו לקוחות בתביעות הקשורות לרשלנות באבחונים, במתן טיפולים רפואיים, בטיפולי שיניים, בניתוחים ועוד. בשורות הבאות נביא מידע בסיסי על תביעות רשלנות רפואית שיעזרו לכם להבין את התחום ברמה הכללית.

למידע נוסף לחצו כאן

האם באמת מדובר ברשלנות?

למרבה הצער, אבחונים וטיפולים רפואיים רבים אינם מביאים לתוצאות המקוות ולעיתים אף גורמים נזק מיותר. כך למשל, ישנם מקרים בהם אבחון שהיה אמור להתבצע לאדם מסוים מפאת תסמינים שהפגין לא נעשה בכלל או בזמן, בדיקות שהיו אמורות להיות חלק ממעקב הריון לא בוצעו בכלל או בזמן, תרופה מסוימת ניתנה לאדם שאינה הולמת את מצבו הרפואי, ניתוח פלסטי הוביל לתוצאה אסתטית קשה, טיפול שיניים נעשה על השן הלא נכונה, לידה לא התנהלה תוך ניטור הולם או שנעשתה טעות בניתוח הקיסרי, וישנן דוגמאות רבות נוספות.

יחד עם זאת, גם אם נדמה שמקרים אלו זועקים לשמיים, לא כולם עונים בהכרח להגדרה של רשלנות. למעשה, החוק מגן על הרופאים והמרכזים הרפואיים על מנת שיוכלו לבצע את תפקידם מבלי לחשוש על כל צעד ושעל, והמשמעות היא שלא כל טיפול שניתן או לא ניתן באופן אופטימאלי הוא באמת רשלנות. הלכה למעשה, הרשלנות מתקיימת אם הרופא או המרכז הרפואי לא נקט בחובת הזהירות המתבקשת ולא עמד בציפיות הסבירות ממתן שירות במקצוע הרפואי. כך לדוגמא, לידה שהובילה חלילה למות הילוד או לידה בעוולה, היא מקרה מצער מאוד שעשוי לקרות ללא התרשלות ממשית של הצוות הרפואי – לפחות מבחינת החוק. לעומת זאת, היא יכולה לעמוד בגדר התרשלות אם הצוות לא ביצע פעולות מתבקשות או לא העמיד לרשות היולדת את ציוד הניטור ההולם, אם השאיר אותה ללא השגחה כאמור בתקנות וכן הלאה.

במילים אחרות, לרופאים, מנתחים, אנשי צוות ומרכזים רפואיים מותר לטעות, כל עוד הטעות היא בגדר הסביר, אך מעבר לכך מדובר ברשלנות.

עורכי דין רשלנות רפואית בחיפה

מדוע מדובר בתביעות מורכבות

כאשר תיפגשו בפעם הראשונה עם עו"ד רשלנות רפואית בחיפה הוא יסביר לכם כי תביעות אלו נוטות להיות יחסית ארוכות ומורכבות. זאת מאחר שבצד השני עומד רופא או מרכז רפואי, ולמעשה לעיתים קרובות חברת הביטוח המבטחת אותם, המיוצגים על ידי עורכי דין מיומנים. מטרתם של הנתבעים תהיה לשמוט את הקרקע מתחת לרגלי התביעה וזאת למשל על ידי טענה כי הטעות, אם אכן בוצעה, עמדה בגדר חובת הזהירות והרמה המקצועית המצופה – ואיננה התרשלות כלל. הם גם יטענו כי הנזקים שנגרמו לתובע אינם כה גבוהים כי שטוענת התביעה, ינסו להקטין את רושם הנזקים ככל האפשר, ויתרה מכך – יטענו כי הנזקים שנגרמו לתובע אינם תוצאה ישירה של ההתרשלות.

לפיכך, המטרה של התובעים, כלומר שלכם באמצעות עורכי דין רשלנות רפואית בחיפה המייצגים אתכם, תהיה להראות את ההיפך: שאכן הייתה התרשלות ברורה, שנגרמו לכם נזקים ממשיים כגון כאב וסבל, נכות, אובדן ימי עבודה ויכולת להתפרנס, הוצאות על טיפולים רפואיים וכן הלאה. ובנוסף, להוכיח קשר סיבתי ישיר בין הנזקים שנגרמו ובין ההתרשלות עצמה. לשם כך יש להביא סימוכין רבים כגון תיעוד הטיפול הרפואי שעברתם, חוות דעת רפואית, לעיתים חקירות וחקירות נגדיות של הרופא או של מעניק חוות הדעת, ועוד.

לפרטים נוספים וקבלת ליווי משפטי

אם כן, תביעות רשלנות רפואית בחיפה נוטות להיות יחסית מורכבות וממושכות, אך תחת ייצוג הולם בהחלט יכולות להוציא את הצדק לאור ולהביא לפיצויים בלתי מבוטלים. לפרטים נוספים ולקבלת ליווי משפטי הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עוה"ד ליאור וימן ושות' בטלפון 04-8289090.

 

 

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן