תביעת נכות בחיפה

הגשת תביעת נכות לביטוח הלאומי ולחברת ביטוח פרטית

תביעת נכות המוגשת ומטופלת כראוי עשויה לזכות אתכם בסכומים כספיים נכבדים, וכן בהטבות רבות מטעם מוסדות ציבור ומשרדי ממשלה. לא פעם תביעת נכות בחיפה מוגשת אל המוסד לביטוח לאומי, אם כי הדבר תלוי בנסיבות. למשל, ניתן להגיש את התביעה מול חברת ביטוח פרטית במקרה של תאונת דרכים, מול חברת ביטוח תלמידים במקרה של פגיעה בילד, מול משרד הביטחון אם הנכות קשורה לשירות בכוחות הביטחון, וכדומה.

 

תביעת נכות במוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מקנה שורה ארוכה של הטבות, מענקים חד פעמיים וקצבאות במסגרת מסלולים שונים של תביעת נכות. במסלול הסטנדרטי, במידה ומדובר בנכות כתוצאה מפגיעה במסגרת העבודה, בין אם מתאונה או ממחלה, יש להגיש תחילה תביעה לקבלת דמי פגיעה המשולמים לאורך שלושה חודשים. אם לאחר תקופה זו נותרת הנכות ניתן להגיש תביעה לקבל מענק נכות או קצבת נכות, אשר נקבעים כתלות בשיעור הנכות כפי שקבעה וועדה רפואית. יש לציין כי גם במקרה של תאונת דרכים שקרתה במסגרת העבודה, לרבות נסיעה אל העבודה ואליה, ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות כללית אם יכולת ההשתכרות פחתה בחמישים אחוזים. כמובן שניתן גם להגיש תביעה מול חברת הביטוח במסגרת ביטוח החובה, אך חשוב לדעת שלעיתים קבלת גמלה מהביטוח הלאומי מפחיתה מהסכומים המגיעים מחברת הביטוח.

עוד חשוב לדעת כי תביעת נכות בחיפה או בכל מקום אחר מול המוסד לביטוח לאומי כרוכה בהליך בירוקרטי שחשוב שילווה אותו עורך דין המתמחה בתחום. במיוחד יש לשים דגש על מילוי נאות של הטפסים, על השגת כל התיעוד הנדרש ואף חוות דעת רפואית לקראת הוועדה הרפואית, וגם חשוב מאוד להיערך לקראת ההופעה בפני הוועדה – ומומלץ שעורך הדין ייצג אתכם בפניה.

תביעת נכות בחיפה

 

תביעות נכות נוספות

כאמור, מלבד המוסד לביטוח לאומי יש אפשרות להגיש תביעת נכות מול גופים נוספים. בפרט ניתן להגיש תביעה לחברת הביטוח בהתאם לנסיבות הנכות ואופייה. יש להדגיש כי חברות הביטוח אינן ממהרות לשחרר את הכספים ולמעשה נוטות לעכב את ההכרה בנכות, להקטין את שיעורה ואת הזכויות המגיעות, עד כדי כך שיש המוותרים ומפסידים כספים משמעותיים וחשובים עבורם ועבור משפחתם. לכן, חשוב מאוד שאת התהליך ילווה עורך דין מיומן בתחום הביטוח, אשר ידאג למיצוי מרב הזכויות המגיעות לכם, החל מהפנייה הראשונה אל חברת הביטוח, דרך השגת כל התיעודים והמסמכים, ועד לדיונים מול נציגי חברת הביטוח ואף ייצוג בבית המשפט במידת הצורך.

לפרטים נוספים בנושא וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

 

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן