אודות תביעת אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי

תביעת אובדן כושר עבודה ניתן להגיש הן כנגד חברת הביטוח הפרטית שלכם, אם הפוליסה שלכם (פנסיה, ביטוח מנהלים) אכן מכסה מצבים כאלו, והן מול הביטוח הלאומי. עורך דין לתביעת אובדן כושר עבודה יסביר לכם כי הדרך לקבלת הכספים והזכויות המגיעים לכם איננה פשוטה, ולכל אורך הדרך יעמדו בפניכם אתגרים ומכשולים בירוקרטיים, רפואיים ונוספים.

במאמר זה נתמקד בתביעה לאובדן כושר עבודה מול הביטוח הלאומי, המהווה לכאורה כתובת נוחה יותר מאשר חברות הביטוח הפרטיות. עם זאת, עו ד תביעות אובדן כושר עבודה יסביר לכם שגם המוסד לביטוח לאומי יכול להערים קשיים, ובכלל אינו ממהר לשחרר כספים או זכויות. האתגר מתחיל כבר במילוי נכון של הטפסים והגשת התביעה, עובר אל הוועדה הרפואית ומשם את קביעת דרגת אי כושר על ידי פקיד, ועשוי להמשיך גם להגשת עררים על ההחלטות.

ואם דברים אלו נכונים לגבי הביטוח הלאומי, על אחת כמה וכמה בתביעת ביטוח אובדן כושר עבודה, אותה החברה הפרטית איננה ממהרת לקבל, תעכב את ההליכים ותביא טענות שונות להקטנת החבות והכספים שעליה לשלם. כך למשל,  עורך דין ביטוח אובדן כושר עבודה יוכל לספר לכם שאין זה נדיר שהחברה טוענת כי למרות הפגיעה של המבוטח הוא יכול להמשיך לעבוד בעבודה, או בתעסוקה אחרת, וגם יש הבדלים בין פוליסה אחת לאחרת – למשל הבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה.

 

קביעת דרגת אי כושר בביטוח הלאומי

כאמור, במאמר זה נתמקד באובדן כושר עבודה בתביעה המוגשת אל הביטוח הלאומי. מדובר בשלב המגיע לאחר וועדה רפואית קבעה את אחוזי הנכות. כעת פקיד תביעות של הביטוח הלאומי יקבע את הדרגה, יכולה להיות שישים, שישים וחמישה, שבעים וארבעה או מאה אחוזים, כאשר כל דרגה מעל שבעים וארבע אחוזים נחשבת למעשה למאה אחוז אובדן כושר. ההחלטה על הדרגה נעשית על ידי פקיד התביעות לאור התייעצות עם פקיד שיקום ורופא, תוך שלוקחים בחשבון את השפעת הליקוי על היכולת לעבוד ולהשתכר, על היכולת לחזור לאותה עבודה, וכן היכולת להשתלב בתעסוקה שונה ולעבור הסבה מקצועית. יש לציין כי  אובדן כושר עבודה חלקי או מלא יכול להיקבע גם לעקרת בבית, וכאן בוחנים את יכולתה להמשיך ולתפקד במשק הבית.

עו ד אובדן כושר עבודה יסביר לכם שיש חשיבות גדולה מאוד לקביעת הדרגה. למשל, דרגה חלקית שבין שישים לשבעים וארבעה אחוזים יזכו באותו חלק מקצבת נכות מלאה. למשל אדם שיש לו שבעים אחוזים נכות יקבל שבעים אחוז מקצבת הנכות, וכן הלאה. למרבה הצער, אין זה נדיר שפקיד התביעות קובע אובדן כושר נמוך מדי, שאינו תואם למציאות. במקרים כאלו ניתן לערער, למשל על אובדן כושר עבודה פחות משבעים וארבעה אחוזים, או אובדן כושר בפחות מחמישים אחוזים – כלומר שהאדם יכול להמשיך לעבוד. הערעור מוגש לוועדת ערר, שאמנם עלולה גם להחליט על הקטנת הדרגה, אך במקרים כאלו אפשר לבטל את הערעור ולהישאר עם הדרגה שנקבעה על ידי פקיד התביעות. ולבסוף, ניתן אף לערער על קביעות ועדת הערר אל בית הדין האזורי לעבודה, כמובן בליווי עורך דין הבקיא בתחום.

אודות תביעת אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי

לפרטים נוספים וליווי משפטי

כאמור, הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה, בין אם מול חברת ביטוח פרטית או לביטוח הלאומי, איננה קצרה או פשוטה. על הדרך עלולים להיות מכשולים משמעותיים, וחשוב להסתייע בעורך דין בעל מומחיות בנושא, אשר ימנע מכם לבצע טעויות קריטיות וישפר מאוד את הסיכויים להשגת הכספים המקסימאליים המגיעים לכם. לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן