תביעה על נפילה במקום ציבורי או ברחוב

תביעה על נפילה במקום ציבורי

למרבה הצער, אין זה נדיר שאנשים נפגעים בנפילות המתרחשות במקומות ציבוריים, אשר לרוב נמצאים תחת אחריותן של עיריות ומועצות ולעיתים גם גופים מסחריים. במקרים כאלו, הנפילה והפציעה הנלווה לה עשויות לגרום נזקים גופניים המלווים בהוצאות על טיפולים רפואיים, אובדן ימי עבודה, אובדן כושר השתכרות, כאב וסבל וכדומה. את ההפסדים הללו ניתן לתבוע במסגרת תביעה על נפילה במקום ציבורי המוגשת לבית המשפט.

חשיבותו של עורך הדין

אם אתם שוקלים להגיש על נפילה ברחוב תביעה חשוב מאוד לקבל ייעוץ מקדים מעורך דין. למעשה, את הפנייה לעורך הדין כדאי לבצע כמה שיותר מהר אחרי המקרה ובהמשך המאמר יוסבר מדוע. עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה וייתן אומדן לגבי סיכויי הצלחת התביעה וטווח הפיצויים שניתן יהיה להשיג. אין אלו הבטחות אלא הערכות המבוססות על ניסיון והיכרות מעמיקה עם התחום.

עורך הדין גם יסביר לכם שעל מנת להצליח בתביעות אלו ולזכות בפיצויים יש להוכיח כמה דברים. ראשית, יש להוכיח כי נגרם לכם נזק וזאת על סך ראיות ברורות, החל בצילומי הפציעות שלכם, דרך תיעוד של קבלת טיפול רפואי, ועד להוכחת ימי עבודה שאבדו לכם ופגיעה בכושר ההשתכרות. שנית, יש להראות כי הגורם שהיה אחראי על המקום באמת התרשל בתפקידו, למשל צילומים של בור ברחוב, אבני מדרכה רופפות וכדומה. ושלישית, יש להראות קשר ישיר בין הנזקים שנגרמו לכם לבין הנפילה.

מהצד השני עומד כמובן הגורם הנתבע שיפעל על מנת להקטין את הפיצויים. כך למשל, הוא יטען שפעל כשורה ולא התרשל, שהנזקים שנגרמו לכם אינם חמורים כפי שאתם מציגים, ושממילא אין קשר בינם לבין הנפילה. לפיכך, חשוב לפנות אל עורך דין מיומן המכיר היטב את תחום דיני הנזיקין, ושכבר הצליח להשיג ללקוחותיו הישגים מרשימים בעבר.

תביעה על נפילה במקום ציבורי או ברחוב

למה לפנות במהירות אל עורך דין

ראשית, חשוב להדגיש כי תביעה על נפילה במקום ציבורי אינה ממצה את כל המהלכים שלכם. יש גורמים נוספים שאליהם ניתן ואף חשוב לפנות כגון המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח שלכם, דבר שעשוי להביא לקבלת כספים חשובים בעת ההתאוששות מהתאונה ולאחריה. ובכל מקרה, ישנה חשיבות גדולה לפנייה מהירה אל עורך דין אחרי הנפילה, על מנת שידריך ויכוון אתכם לגבי הפעולות הנדרשות. בין היתר הוא יכוון אתכם להשגת יעוד מלא ואמין של פרטי התאונה, המיקום שלה, תיעוד מלא ומקיף של הנזק הגופני ובקשת פרטי התקשרות מעדים לתאונה. כמו כן, הוא יורה לכם להגיע בכל מקרה לחדר המיון באופן מיידי, ולשמור את כל התיעוד מהטיפול שקיבלתם, הצילומים והאבחנות, לרבות כאלו שהתקבלו עם הזמן לאחר מכן בבית החולים, בקופות החולים, בקליניקות פרטיות וכדומה.

למי ששוקל להגיש על נפילה ברחוב תביעה מומלץ לפנות במהירות לקבלת פרטים נוספים וסיוע מקצועי ממשרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן