תאונת פגע וברח בחיפה

תביעה בגין תאונת פגע וברח בחיפה

תאונות פגע וברח זוכות ובצדק לכותרות בעיתונים, שכן מדובר במעשה חמור ביותר ואף נפשע של הפקרת אדם בדרך לאחר הפגיעה בו. יחד עם זאת, הציבור לא מודע להיקף הנרחב של התופעה ולכך שמאות רבות של תאונות כאלו מתרחשות מדי שנה בישראל. במצבים אלו, לצד הנזק הגופני, הסבל והפגיעה הנפשית, הנפגע גם מוצא את עצמו לכאורה בפני שוקת שבורה בבואו לתבוע את נזקי הגוף – כי אין את מי לתבוע. אבל בפועל, ישנו גוף בשם קרנית שהוקם במיוחד עבור מקרים כאלו, שבהם אדם נפגע ואין את מי לתבוע בגין פוליסת ביטוח חובה.

מתי תובעים פיצויים מקרנית

כידוע, ביטוח חובה מאפשר לקבל פיצויים בגין נזקי גוף בגין תאונות דרכים, וזאת ללא קשר למי שהיה אחראי לתאונה. יחד זאת, אם ניקח למשל הולך רגל החוצה את הכביש ורכב פוגע בו ובורח, עלול להיווצר מצב בו לא יודעים (למרות מאמצי המשטרה), איזה רכב הוא הפוגע, מיהו הנהג ובוודאי גם שלא החברה המבטחת. יתר על כן, גם אם בסופו של דבר מתבררת זהות הרכב והנהג הפוגע, עלול להתגלות כי מדובר היה ברכב שנגנב, ו/או באדם שכלל אין לו רישיון וכיסוי ביטוחי, ו/או ברכב שבכלל לא בוטח. בכל המקרים הללו ונוספים ניתן לתבוע את הפיצויים על נזקי הגוף מקרנית.

קרנית היא תאגיד ממשלתי שאותו מממנות בין היתר כל חברות הביטוח על ידי הפרשת חלק מסכומי הפרמיות של ביטוח החובה. קרנית תהיה אחראית על מתן הפיצויים בגין נזקי גוף כאשר אדם נפגע על ידי רכב גנוב, כאשר למי שנהג ברכב לא היה רישיון נהיגה, כאשר הרכב הפוגע לא בוטח בהתאם לחוק, וכאשר השימוש ברכב לא תאם לתנאי פוליסת הביטוח. בנוסף, קרנית אחראית למתן הפיצויים במקרים של תאונת פגע וברח בחיפה או בערים אחרות, כלומר כאשר הרכב הפוגע אינו ידוע ומכאן גם המבטח שלו.

תאונת פגע וברח בחיפה

מה צריך להראות בתביעה לקרנית

כמו בכל תאונת דרכים, בתביעה עקב תאונת פגע וברח בחיפה לתאגיד קרנית יש להראות בפירוט את נסיבות התאונה, את הנזקים הגופניים שנגרמו, את ההשפעה על יכולת ההשתכרות, כאב וסבל ועוד. בנוסף, יש להראות שנעשו מהלכים סבירים לאיתור הרכב הפוגע ולבירור זהותו. לאורך השנים ניתנו מספר פסיקות לגבי מידת וסוג המאמצים שיש להשקיע כדי לאתר את הרכב הפוגע, וכיום מקובל שהמאמצים המינימליים המספקים מסתכמים בפניה אל המשטרה. לבסוף, נציין כי עורך דין הבקיא בתחום גם ייעץ, ילווה וייצג אתכם בפניה לגורמים רלוונטיים אחרים כגון המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח הפרטית שלכם.

לפרטים נוספים בנושא וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן