עורך דין תאונות עבודה בצפון

עו ד תאונות עבודה בצפון

עו ד תאונות עבודה בצפון מלווה ומייצג שכירים ועצמאיים אשר נפגעו מתאונות (או סובלים ממחלות) הקשורות למקום עבודתם ולמשלח ידם. מדובר באנשים אשר בגין פגיעתם הפסידו ימי עבודה, נדרשו לטיפולים רפואיים, סבלו מכאבים ואף נגרמו להם נזקים שפגעו בכושר העבודה.

תפקידו של עורך דין תאונת עבודה בחיפה הוא ללוות את הלקוח לכל אורך הדרך, החל באיסוף הפרטים הנדרשים, דרך הפנייה לביטוח הלאומי, ועד להגשת תביעות כנגד המעסיק או חברת הביטוח.

מדוע בכלל צריך עורך דין לתאונות עבודה?

על פניו, אחרי תאונת עבודה ניתן לפעול באופן עצמאי להשגת ומילוי הטפסים הרלוונטיים, לאיסוף התיעוד ולפנייה אל הביטוח הלאומי או לחברת הביטוח. יחד עם זאת, חשוב להבין כי שירותי עורך דין תאונות עבודה בחיפה הינם חשובים ואף חיוניים במקרים רבים, וזאת ממספר סיבות.

באשר לביטוח הלאומי, מטרתה של הפנייה אל היא להשיג הכרה כנפגע עבודה, ובגינה את דמי הפגיעה ל- 3 חודשים לכל היותר. לאחר מכן, המטרה היא קבלת הכרה בנכות קבועה או זמנית, וקביעת דרגת אובדן כושר עבודה. תפקידו של הביטוח הלאומי הוא לתמוך בשכירים ובעצמאים שנקלעו למצוקה עקב פגיעות, לאחר ששילמו כחוק מדי חודש בחודשו את דמי הביטוח, אולם אין זה נדיר שפניות לביטוח הלאומי נדחות באופן מלא או חלקי.

כדי להימנע ממצבים אלו ולמקסם את הזכויות המגיעות, יש להסתייע בשירותיו של עורך דין לתאונות עבודה. בראש ובראשונה, עורך הדין ינחה אתכם להתנהלות נכונה, הכוללת את איסוף כלל המסמכים הרפואיים הנדרשים, תיעוד מפורט ככל הניתן של האירוע, ומילוי נאות של הטפסים הרלוונטיים בדרך שלא תפגע בזכויותיכם. בהמשך, עורך הדין ינחה אתכם לקראת התכנסותה של הוועדה הרפואית אשר להחלטותיה יהיו השלכות מהותיות על גובה הסכומים שתקבלו ואופן קבלתם (קצבה, סכום חד פעמי). במידת הצורך עורך הדין גם יוכל לייצג אתכם בפני הוועדה. ובכל מקרה, כאשר מגיעים אל הוועדה עם ליווי של עורך דין ואסמכתאות מתאימות, ההתייחסות לתלונותיכם וטענותיכם תהיה רצינית יותר.

יש לציין שגם אם הוועדה קבעה אחוזים נמוכים מהרצוי, או שפקיד התביעות בביטוח הלאומי קבע דרגת אובדן כושר נמוכה, עורך דין תאונות עבודה חיפה אינו מרים ידיים. ביכולתו להגיש ערעור לוועדות עררים ואף לבית הדין האזורי לעבודה, מה שלא פעם משנה את התמונה ועשוי להוביל להגדלת הפיצויים המגיעים לכם. ובשורה התחתונה, היכרותו של עורך הדין עם ההליכים, הגורמים והוועדות בביטוח הלאומי, יכולה לעשות הבדל משמעותי בתוצאות, ולהפחית את נטל ההתעסקות והדאגות מכתפיכם.

חשיבותו של עורך הדין בתביעות נוספות

לצד הביטוח הלאומי, נפגעי תאונות עבודה יכולים לפנות בתביעות אל גורמים נוספים, ובפרט להגיש תביעה כנגד מעסיק שהתרשל או כנגד חברת ביטוח פרטית (דרך קרן הפנסיה או פוליסת תאונות אישיות). יחד עם זאת, כאן הדברים עלולים להיות אף יותר מורכבים מההתנהלות מול הביטוח הלאומי, ובוודאי שכדאי להיות מלווים על ידי עורך דין.

לדוגמא, כאשר מגישים תביעה כנגד המעסיק בגין התרשלות (למעשה כנגד החברה המבטחת אותו במידה והחליט להפעיל את הפוליסה), יעשה הצד הנתבע ככל שביכולתו על מנת להקטין את היקף התביעה. הוא יבקש למשל להראות כי התאונה אינה עומדת בהגדרות של תאונת עבודה, שהיא לא נגרמה עקב התרשלות של המעסיק, שהעובד עצמו תרם בהתנהלותו הרשלנית לתאונה, שהנזקים שנגרמו לעובד אינם משמעותיים, ו/או שאין קשר ישיר בין הנזקים לבין התאונה עצמה. כדי לעמוד מול סוללת עורכי הדין המיומנת של חברת הביטוח, יש להיות מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה מטעמכם, שאינו חושש להיאבק על זכויותיכם.

דברים אלו נכונים גם בתביעה כנגד חברת הביטוח הפרטית, שלא פעם תנסה להראות כי נסיבות המקרה חורגות מתנאי הפוליסה, ו/או שהנפגע לא איבד למעשה את כושר עבודתו. אין זה נדיר שחברות הביטוח דוחות באופן מלא או חלקי את התביעה בתואנות שונות ומשונות, ולמעשה גוררות את הזמן במטרה להתיש את האדם הפרטי, בעודו מתמודד עם השלכותיה הבריאותיות, האישיות והכלכליות של התאונה. לכן, גם בתביעות ביטוחיות בגין תאונות עבודה חשוב להיות מלווים על ידי עורך דין מיומן, ויפה שעה אחת קודם, כדי להימנע מביצוע טעויות שעלולות לפגום בזכויותיכם בהמשך הדרך.

עברתם תאונת עבודה? עורך דין צפון המתמחה בנושא עומד לרשותכם. לקבלת מידע נוסף, ליווי וייצוג בתאונות עבודה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן