עו ד תביעות נזיקין

עורך דין תביעות נזיקין

אם נפגעתם בגופכם ואתם מעוניינים להוציא את הצדק לאור ולהשיג פיצויים, עליכם לפנות אל עורך דין תביעות נזיקין שילווה את התביעה לכל אורך שלביה. למעשה, את הפנייה אל עורך דין תביעות נזיקין כדאי לעשות מוקדם ככל האפשר בסמוך לפגיעה על מנת לקבל הכוונה והנחיות באשר לאיסוף מסמכים ותיעודים רלוונטיים, החל במקום התאונה עצמו, דרך עדים שהיו נוכחים, ועד למסמכים רפואיים. מעבר לכך, במשרד עו ד נזיקין יסבירו לכם כל מה שצריך לדעת לגבי ההליכים האפשריים מבחינתכם, האם אכן קיימת עילה לתביעה, אומדן כללי לגבי היקף הפיצויים שמגיעים לכם, הגופים שניתן לתבוע וההליך הצפוי.

 

במידה ואתם מחפשים עו ד תביעות נזיקין בעל ניסיון רב ומוכח, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עו"ד ליאור וימן המתמחה כבר למעלה מחמש עשרה שנה בתחום. אנו פועלים במרץ וללא לאות על מנת לעזור לתובעים להשיג את מלוא הכספים והזכויות המגיעים להם, בין אם מדובר בנזקי גוף ובין אם נזקים לרכוש. השירות ניתן באופן ישיר ואישי על ידי עורכי דין מנוסים וחרוצים, באופן אדיב וסבלני ומתוך הבנה של התקופה הלא פשוטה שעוברת על הנפגעים. בין היתר, אנו מייצגים אנשים שנפגעו בגופם בתביעות המוגשות כנגד רשויות מקומיות, המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות ביטוח פרטיות, גופים ציבוריים ופרטיים, בעלי מקרקעין ועוד.

כמה דברים שכדאי לדעת על נזקי גוף

עורכי דין נזיקין מומלצים ומנוסים יסבירו לכם כי הגורם העיקרי שמשפיע על שיעור הכספים והזכויות הנתבעים, בין אם מחברת ביטוח, מהמוסד לביטוח לאומי או מגורם שהתרשל, הינה חומרת הפגיעה שנגרמה לתובע. מטבע הדברים, ככל שמדובר בפגיעה חמורה יותר כך עולים הפיצויים המגיעים, אולם הצד הנתבע לא ימהר לשחרר את הכספים ויעשה כפי יכולתו על מנת להקטין את אחריותו, את חבותו ובכלל זאת יטען לפגיעה פחות משמעותית מזו הקיימת בפועל.

על כן, אחת המשימות הבסיסיות של עורך דין בנושא נזיקין היא לסייע ולהנחות אתכם לאיסוף תיעוד רפואי הולם (יש לציין כי לעיתים – במיוחד במקרים של רשלנות רפואית – ישנו קושי להשיג את התיעוד ועורך הדין יסייע לכם גם במקרים כאלו). בין היתר יש להשיג את הדו"ח הרפואי מההגעה למיון ומהאשפוז בבית החולים, את הדוחות שכתבו רופאים במרפאות קהילה, סיכומים של טיפולים, תרופות, ניתוחים וכדומה. בתוך כך, לא פעם יהיה צורך להשיג חוות דעת מטעמו של רופא מומחה בתחום הפגיעה (אורתופד, נוירולוג וכדומה), אשר יתאר את הפגיעה, את דרגת החומרה ואת ההשלכות. אין זה נדיר שגם הצד הנתבע יביא חוות דעת מטעמו ושבית המשפט ימנה מומחה המביא חוות דעת של מומחה בלתי תלוי.

עו ד תביעות נזיקין

הקשר לגובה הפיצויים

כאמור, מומחה לדיני נזיקין יסביר לכם כי חומרת הפגיעה היא מרכיב משמעותי ביותר לגובה הפיצויים, הגם שלא היחיד. באופן כללי, פגיעה חמורה יותר משמעה יותר הוצאות על טיפולים רפואיים, תרופות, תלות באחרים וכיוצא בזאת. יחד זאת, ראוי להבדיל בין נכות תפקודית שיש לה השלכות משמעותיות על היכולת לעבוד ולהתפרנס באותו המקצוע או במקצוע אחר, ובין נכות רפואית שעשויה להיות למשל פגם אסתטי המצריך תיקון ניתוחי, אך אינו משליך על יכולת העבודה וההשתכרות.

במידה וקיימת נכות תפקודית, גובה הפיצויים תלוי גם ברמת אובדן כושר העבודה שנקבעת על ידי מומחים, ובגילו של התובע. ברור שככל שמדובר באדם צעיר יותר כך הפגיעה בכושר העבודה תתבטא ביותר שנים של אי השתכרות ובפוטנציאל ההשתכרות העתידי, כמו גם ביותר שנים של כאב וסבל בגין הפגיעה. מטבע הדברים, גובה הפיצויים נובע גם מרמת ההשתכרות של האדם מלפני הפגיעה, ובחישוב קדימה מסתכלים גם על פוטנציאל ההשכרות בתחום התעסוקה שלו.

לפעול באופן נכון

יש להבין כי מטרתה של התביעה היא להראות פגיעה כמה שיותר משמעותית ובעלת השלכות, החל ברמת הסבל והכאב, דרך אובדן כושר ההשתכרות ועד לפגיעה באיכות החיים. מהצד השני, הגורם הנתבע ינסה להראות כי הפגיעה אינה חמורה, שהשלכותיה אינן גדולות, וכן אם מדובר ברשלנות – שהנתבע לא התרשל או שאין קשר ישיר בין הפגיעה הגופנית ובין התאונה. על כן, תביעות כאלו יכולות להיות מורכבות ויש לפעול כבר למן ההתחלה בצורה מחושבת ומושכלת על פי האסטרטגיה נכונה. לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן