עו ד נזיקין

איך לבחור עורך דין לענייני נזיקין

אדם שנפגע בגופו או ברכושו יכול להשיג פיצויים מגורמים שונים בהתאם לסוג האירוע והפגיעה, ביניהם הביטוח הלאומי, חברות ביטוח פרטיות, מעסיק או רשות מקומית, משרד הביטחון ועוד. לעיתים מדובר בפרוצדורות קבועות של הגוף האמון על כך ולעיתים יש לפנות אל בית המשפט או לערכאות נוספות. בכל ההליכים והשלבים האלו יש לקבל ליווי מטעם עו ד נזיקין, המהווה משענת משפטית איתנה וגורם המנחה אתכם להתנהלות נכונה, בדרך להשגת מירב הזכויות והפיצויים המגיעים. בשורות הבאות נבחן מספר פרמטרים מרכזיים לבחירה נכונה של עורך דין לענייני נזיקין, אשר ליכולותיו תהיה השפעה גדולה על הדרך עצמה ועל ההישגים.

 

אין לוותר על מומחיות בתחום

חשוב להבין כי תחום תביעות הנזיקין הוא עולם בפני עצמו, המצריך בקיאות מעמיקה בחוקים ובדינים הרלוונטיים, בתקדימים ובפסיקות, בהליכים ובערכאות, ובאופן ההתנהלות של הגורמים השונים. על כן, בראש ובראשונה יש לוודא כי מדובר בעורך דין אשר נזיקין הם תחום התמחותו המרכזי ואף הבלעדי. זאת ניתן לראות על ידי עיון פשוט באתר האינטרנט שלו, שם מתוארים תחומי העיסוק – למשל התמחות בתביעות נגד קרנות פנסיה, תביעות הקשורות לתאונות דרכים ותאונות עבודה, תביעות ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, הביטוח הלאומי וכיוצא בזאת.

ישנם עורכי דין רבים בישראל העוסקים בנזיקין בתור עיסוק נוסף וצדדי ביחד עם תחומים נוספים. מטבע הדברים, ככל שעורך הדין "מתפזר" על פני תחומים שונים כך יכולתו להעמיק אל דיני הנזיקין פוחתת, והדבר בהחלט עשוי להתבטא בפתרונות שביכולתו להציג לאורך הדרך. אם כן, מה שאין להתפשר עליו הוא מומחיות בנזיקין.

וגם לא לוותר על ניסיון רב

אמנם, גם עו ד נזיקין צעיר ומתחיל עשוי להיות לעזר עבור הלקוח, אך ברור שגם כאן לניסיון יש השפעה גדולה. ככל שמדובר בעורך דין וותיק יותר כך סביר להניח שצבר לאורך השנים ידע ובקיאות שלא יסולאו בפז. חשוב לוודא כמובן שהניסיון העשיר באמת נצבר בתחום התביעה הרלוונטי עבורכם, בין אם רשלנות רפואית, תאונות תלמידים או בכל נושא אחר. הוותק הרב של עורך הדין בהחלט עשוי להתבטא בבניית אסטרטגיה יותר נכונה ונבונה, המובילה לקיצור וייעול ההליכים מול הנתבעים או מול המוסד הרלוונטי, ולהשגת פיצויים מקסימאליים.

עו ד נזיקין

משרד גדול או קטן?

אם תחפשו ברשת עורך דין נזיקין מומלץ יופיעו לפניכם תוצאות רבות, חלקן מטעם משרדים גדולים ואף מוכרים, ואחרות מטעם משרדים קטנים יותר. מצד אחד, משרד גדול ובעל שם עשוי להיות לעזר במידה והמוניטין שלו גורם ל- "פתיחת דלתות". מצד שני, במשרדים גדולים קיימים סיכונים. למשל, שמי שיטפל בכם אינם עורכי הדין המובילים והשותפים במשרד, אלא עורכי דין זוטרים ואף מתמחים בעלי ניסיון מועט יחסית. כמו כן, ייתכן שיהיה קושי להשיג את עורך הדין המטפל בכם ושיהיה צורך לעבור בכל פעם בין מזכירות וגורמים שונים עד לקבלת מענה.

לעומת זאת, במשרד יותר קטן ישנה סבירות גבוהה שמי שילווה אתכם ויהיה באמת מעורב בתיק הוא עורך דין מוביל ומנוסה. לכן, בכל מקרה ובכל משרד יש להבין מי יטפל בתיק הלכה למעשה, ומהו טיב הליווי שתקבלו בדגש על מענה זמין, מהיר וישיר. לא פעם, בתקופה זו אנשים שנפגעו נאלצים להתמודד עם אתגרים משמעותיים הקשורים בפרנסה, בכאבים, בטיפולים רפואיים וכדומה, וחשוב שתדעו שמבחינה משפטית אתם נמצאים בידיים אמונות, אצל עורכי דין הפועלים במרץ וללא לאות למענכם, בשקיפות מלאה, באדיבות וברגישות.

לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרד עו"ד ליאור וימן בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן