איך מוצאים עורך דין מומלץ לתאונות עבודה?

עורך דין מומחה לתאונות עבודה

תאונת או מחלת עבודה מובילות, לא פעם, לטלטלה עזה של החיים האישיים והמקצועיים. לעיתים מדובר "רק" בהפסד של ימי עבודה אך לפעמים נגרמת פגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי, וביכולת להמשיך ולעסוק במקצוע או לעבוד בכלל. לכך מתלווים טיפולים רפואיים, כאבים וסבל, דאגות וחששות, ופגיעה מהותית במצב הכלכלי של העובד ומשפחתו.

במקביל, על הנפגע לפעול בערוצים שונים להשגת הזכויות והפיצוי, שיאפשרו לאפשר לו להמשיך לחיות את חייו באופן מכבד וברמה נאותה. ואולם, הדרך להשגת הזכויות והפיצויים אינה תמיד פשוטה או קלה, ובמקרים רבים מעמידים הביטוח הלאומי וחברות הביטוח (של המעסיק והעובד) מכשולים מהותיים. לכן קיימת חשיבות גדולה להסתייע בשירותיו של עורך דין מומלץ לתאונות עבודה, אשר ילווה את הנפגע לאורך הדרך וכבר מהשלבים הראשונים.

יחד עם זאת, לא תמיד ברור מיהו עורך דין תאונת עבודה מומלץ וכיצד בוחרים אותו מבין אנשי המקצוע הרבים בעולם עריכת הדין. בשורות הבאות נביא מידע והמלצות בנושא חשוב זה.

מומחיות מוכחת וניסיון בתחום הנזיקין

בתור התחלה, יש להבין כי עולם המשפט מורכב משלל תחומים ותתי תחומים, אשר כל אחד מהם מצריך בקיאות מעמיקה. על כן, עורך דין תאונות עבודה מומלץ הוא קודם כל מי שהתמחותו מתמקדת בעולם הנזיקין, להבדיל למשל מעורך דין העוסק בדיני משפחה, מקרקעין, פלילים וכדומה. דוגמא נאה לכך היא עורך הדין ליאור וימן, העומד בראש חברת עורכי הדין וימן ושות', שברשותו למעלה מ- 15 שנות ניסיון בתחום הנזיקין.

לאורך השנים ליווה עו"ד וימן לקוחות רבים שנפגעו בתאונות עבודה, ורכש ניסיון, בקיאות והשכלה בקורסים בתחומי הנזיקין, הביטוח והרשלנות דרך המכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין. מאחורי עו"ד וימן הצלחות רבות ומוכחות בתביעות שהוגשו כנגד המוסד לביטוח לאומי, מעסיקים וחברות הביטוח בנושאי תאונות עבודה ומחלות מקצוע. כמו כן, עורך הדין וימן הינו חבר בוועדת הנזיקין ויושב הראש של ועדת הנכים בלשכת עורכי הדין מחוז חיפה.

אם כן, הצעד הראשון לבחירת עורך דין מומלץ, היא למצוא בעל מקצוע מומחה בעולם הנזיקין בכלל, ובתביעות הביטוח ותאונות העבודה בפרט.

המלצות על עורך דין לתאונות עבודה

אם יש ברשותכם המלצות על עורך דין לענייני תאונות עבודה מאדם שאתם סומכים עליו, הרי שהן יכולות להיות צעד ראשון בכיוון הנכון. יחד עם זאת, לא תמיד יש בנמצא המלצות כאלו מאנשים קרובים שסומכים עליהם, ובמקרים אלו ניתן להיעזר במדיה הדיגיטלית. לשם כך, עליכם להיכנס לאתרים של עורכי דין המתמחים ספציפית בתאונות עבודה, ולבדוק מהו היקף ניסיונם. מומלץ שלא להסתמך רק על מילים הכתובות באתר, או מה שאומרים לכם בטלפון, ולבדוק האם ישנם פרסומים בתקשורת שיכולים לאמת את הנאמר, כגון כתבות על הצלחות המשרד, ראיונות עם עורך הדין וכדומה.

האדם והגישה שמאחורי עורך הדין

לאחר שמצאתם עורך דין לענייני תאונת עבודה העומד בפרמטרים שלעיל, יש להמשיך ולברר מספר פרטים. ראשית, אם נתקלתם בבעל מקצוע שכבר בשיחה הראשונה מבטיח הרים וגבעות, כדאי להיזהר. אמנם, לאחר שעבר על הפרטים הראשוניים יוכל עורך הדין לתת הערכה כללית, אך איש אינו יכול לומר במדויק כיצד יסתיים ההליך. במילים אחרות, מי שמבטיח לכם תוצאות מרשימות בשלב כה מוקדם, כנראה עושה זאת כדי להשיג אתכם כלקוחותיו.

שנית, עליכם לוודא שמדובר בבעל מקצוע שאינו חושש להיאבק על זכויותיכם ככל שהדבר יידרש. בחרו באדם שאינו נרתע מעמידה מול סוללות עורכי הדין של חברות הביטוח ומול הקשיים הבירוקרטים שהן מערימות, וגם לא מדין ודברים נחרץ מול פקידי הביטוח הלאומי וחברי הוועדות. בתוך כך, עליו להציג כישורים מוכחים וגבוהים בתחום הליטיגציה, ככל שאלו יידרשו בבית המשפט או בבית הדין האזורי לעבודה.

מצד שני, עורך דין מומלץ הוא זה היודע להתוות אסטרטגיה מושכלת, שאינה הולכת עם הראש בקיר אלא מכוונת להשגת התוצאות המקסימאליות תוך הכרת האפשרויות השונות, כגון מו"מ עם חברת הביטוח מחוץ לכותלי בית המשפט.

ולבסוף, חשוב מאוד להתרשם מאישיותו של עורך הדין ומטיב הליווי שלו. בתקופה זו של סערה וטלטלה, יש לבחור עורך דין המעניק ביטחון ביכולותיו המקצועיות, שיהווה משענת איתנה מול הגורמים הרלוונטיים, ויהיה שם בשבילכם ולמענכם בתקשורת ישירה, בגובה העיניים ובזמינות גבוהה. בחרו עורך דין שאתם מרגישים שתוכלו להפקיד בידיו את האחריות הגדולה, ושהתקשורת איתו ברמה האישית נוחה וטובה עבורכם.

לקבלת מידע נוסף, ליווי וייצוג בתאונות עבודה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן