עורך דין פנסיה

איך לבחור עורך דין פנסיה

תפקידו של עורך דין פנסיה הוא לסייע לכם לממש את זכויותיכם, בין אם מדובר בתביעות מול מעסיקים שלא עמדו בדרישות החוק מבחינת ההפקדות, ובין אם מדובר בתביעות של נענו על ידי הקרן בחלקן או במלואן – למשל לאובדן כושר עבודה, לשארים או למוטבים בקרנות הפנסיה ובביטוחי מנהלים. במקרים כאלו, למיומנויות והניסיון של עורך הדין יכולה להיות השפעה מכרעת על הצלחת ההתנהלות מול הנתבעים ועל התביעה המשפטית ותוצאותיה. לכן, כדאי לבחור היטב את בעל המקצוע שילווה וייצג אתכם.

למידע נוסף לחצו כאן
 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בעורך דין

כפי שאתם בוודאי יודעים, ישראל היא מדינה בה מספר עורכי הדין ביחד לאוכלוסייה הוא הגבוה בעולם. עקב כך נוצר מצב של היצע-יתר המוביל עורכי דין להציע שורה ארוכה של שירותים תחת קורת גג אחת. ואולם, כאשר מחפשים עורך דין פנסיה צריך לזכור כי מדובר בתחום מורכב, המצריך בקיאות גבוהה וידע עשיר, ואלו נרכשים על ידי התמקדות ממשית ובלעדית בתחומים הרלוונטיים. לדוגמא, עורך דין כזה יתמקד בכל הקשור לדיני עבודה ויחסי עובד-מעסיק, ובנוסף יתמקד בכל הקשור לתביעות ביטוח למיניהן, וזאת בנוסף להתמחות ספציפית בכל הקשור לקרנות פנסיה וביטוח מנהלים. זה מה שאתם אמורים לחפש – מקצוען אמיתי בתחום, להבדיל ממשרד שבו תביעות פנסיה לסוגיהן היא רק נדבך אחד מבין שלל פעילויות אחרות.

אם כן, השלב הראשון הוא בירור המומחיות, שמתבטאת בניסיון רב שנים בתביעות ביטוח חיים, ביטוחי בריאות, אובדן כושר עבודה, תביעות סיעוד, וכן הלאה. שימו לב שכמו בכל תחום מקצועי, גם כאן קיימת חשיבות ומשמעות למספר שנות הניסיון בפועל. אין אנו אומרים שעורך דין בתחילת דרכו אינו יכול לספק שירות טוב, אף עורך דין מנוסה יכול להציע אסטרטגיה יותר מועילה, פתרונות יצירתיים, הימנעות מטעויות, עמידה נחושה מאוד מול חברת הביטוח והקרן, ובסופו של דבר גבוהים יותר סיכויים להביא לתוצאות המקוות.

עורך דין פנסיה

דרך אגב, אם יש לכם חברים, מכרים ובני משפחה שיכולים להמליץ על עורך דין פנסיה, הדבר יכול להעלות אתכם על הכיוון הנכון. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן לקבל המלצות ממעגלים קרובים, ואילו ההמלצות המפורסמות לעיתים באתרים של משרדי עורכי הדין מופיעות בעילום שם עקב החיסיון. לפיכך, כדאי לבדוק אם עורכי הדין של המשרד הופיעו באמצעי התקשורת, אם יש פרסומים והתייחסויות אליהם ברשת וכן הלאה.

לאחר שביצעתם את הסינון, היפגשו עם עורך הדין ונצלו את הפגשה להתרשמות, החל מהמראה של המשרד ועד לאישיותו של בעל המקצוע. עדיף שיהיה זה אדם שאתם מרגישים בנוח לעבוד איתו ושהוא משרה בכם ביטחון מבחינת יכולותיו המקצועיות. כמו כן, ודאו שעורך הדין המיומן שעמו אתם נפגשים הוא באמת מי שיטפל בתיק שלכם, להבדיל מעורך דין זוטר או מתמחה במשרד, והליווי ניתן באופן זמין, נינוח ואדיב לכל אורך הדרך.

לפרטים נוספים ולקבלת ליווי משפטי הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עוה"ד ליאור וימן ושות' בטלפון 04-8289090.

 

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן