עורך דין פנסיה בחיפה

עורכי דין פנסיה בחיפה

מעוניינים בשירותי עו"ד פנסיה בחיפה? אם כן, לצוות המקצועי של משרדנו יש למעלה מחמש עשרה שנות ניסיון בייצוג תובעים מול קרנות הפנסיה השונות. לאורך השנים הצלחנו להביא ללקוחותינו הישגים נאים שהתבטאו בקבלת הסכומים המגיעים להם בגין אובדן כושר עבודה, זקנה ובמקרים של פטירה – את הכספים המגיעים לשארים.

למידע נוסף לחצו כאן

כמה מילים על הביטוח הפנסיוני

מדי חודש אתם מפרישים (ומקבלים מהמעסיק) הפרשות לפנסיה וכך נעשה לאורך כל שנות העבודה. זאת במטרה לדאוג לעתידכם הכלכלי בעת פרישה, אבל יותר מכך – המטרה היא שתהיה לכם משענת כלכלית משמעותית בעת נכות ואי יכולת להתפרנס בכבוד. כמו כן, ההפרשות הצבורות בקרן שלכם מגיעות לשארים במקרה של פטירה.

כפי שיסביר לכם כל עורך דין פנסיה בחיפה הקרנות הן הרבה יותר מאשר צבירה לצורך קצבה שאותם מקבלים בעת הגעה לגיל פרישה. היא כוללת גם ביטוח עם מרכיב של נכות, שמשמעו שאם יש אובדן כושר עבודה באופן קבוע או זמני יהיה זכאי המבוטח לתשלומים מהקרן. דברים אלו נכונים גם לגבי ביטוח מנהלים, שבו יש ביטוח אובדן כושר עבודה לצד החיסכון לקצבה. לכך מצטרף נושא השארים בקרן פנסיה שזכאים לקצבה חודשית מהכספים הצבורים במקרה של פטירה לפני גיל פרישה, או המוטבים במקרה של ביטוח מנהלים שזכאים לקצבה או לסכום חד פעמי.

עורך דין פנסיה בחיפה

אז מה הבעיה?

הבעיה שלעיתים, כשמגיע רגע האמת ואתם פונים אל חברת הביטוח ובתביעה לקבל את המגיע לכם, התביעה נדחית בחלקה או במלואה תחת אמתלות שונות ומשונות. אכן, בסופו של דבר מדובר בחברת ביטוח שהיא עסק כלכלי, שאינו שמח או ממהר לשחרר כספים. למשל, החברה עשויה לטעון שהנכות הזמנית או הקבועה שלכם אינה עומדת בקריטריונים ולמעשה לא מונעת מכם להמשיך ולהתפרנס במקצוע שרכשתם – או במילים אחרות – זו אינה נכות לפי תנאי הפוליסה. היא גם יכולה לטעון כי הסתרתם מידע בעת ההצטרפות לקרן, שלו היה גלוי באותה עת היה מוביל לאי הצטרפות, להעמדת תנאים מיוחדים, לפרמיות ביטוח אחרות וכן הלאה.

בנוסף, לעיתים חברת הביטוח טוענת כי כבר קיבלתם פיצויים בגין נזקי גוף מפוליסות ביטוח אישיות, מביטוח חובה, מהביטוח הלאומי וכן הלאה, ולפיכך סכומים אלו יורדים מהמגיע לכם מקרן הפנסיה. וישנן מורכבויות רבות נוספות, למשל אי מתן קצבה למי שהייתה ידועה בציבור של נפטר המבוטח בקרן, מקרים הנחשבים "חריגים" בהתאם לתנאי הפוליסה, ועוד. כאן נכנסים לתמונה עורכי דין פנסיה בחיפה.

תפקידו של עורך הדין

עו"ד פנסיה בחיפה מכיר היטב את התנהלותן של קרנות הפנסיה ואת התחום הספציפי על התקנות, החוקים, הפסיקות והתקדימים הייחודיים לו. הוא מלווה ומייצג את לקוחו לכל אורך הדרך, כולל מקרים שבהם תובעים מעסיק בגין אי עמידה בחובות הפרשת הפנסיה לעובד כחוק, ודרישת פיצויים רטרואקטיבית. במצבים של תביעת ביטוח, עורך הדין יכול ללוות את הלקוח כבר למן השלבים הראשונים של הגשת התביעה, מה שמגדיל את סיכויי קבלתה ומקטין את הסיכון להתנגדות ודחייה מטעם הקרן. במקרה של תביעות שנדחו בחלקן או במלואן, עורך הדין אמון על ההתנהלות מול הקרן, אשר עשויה להביא להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, ובמידה שיש צורך בהגשת תביעה משפטית – עורך הדין מטפל בכל היבטיה ודואג להשגת הכספים המגיעים ללקוחות כחוק.

לפרטים נוספים וקבלת ליווי משפטי

אם נתקלתם בהתנגדות של קרן הפנסיה אל תאמרו נואש. לא פעם, עקב אי הבנת הזכויות ותחושת חולשה מול המערכת המשומנת והגדולה, אנשים נוטים לוותר על המגיע להם. אך עורך דין פנסיה בחיפה שהינו מיומן ובקיא בתחום, בהחלט יכול לשנות את התמונה. לפרטים נוספים ולקבלת ליווי משפטי הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עוה"ד ליאור וימן ושות' בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן