עורך דין אובדן כושר עבודה חיפה

עורך דין אובדן כושר עבודה בחיפה

למשרדנו ניסיון של למעלה מחמש עשרה שנים עם התמחות בייצוג תובעים בכל סוגי תביעות אובדן כושר עבודה בחיפה ובמקומות נוספים. אנו מייצגים אנשים התובעים את הביטוח הלאומי, את התובעים פוליסות ביטוח פרטיות, במסגרת קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים, ועוד. לאורך השנים הבאנו הצלחות מרשימות ללקוחותינו ופעלנו ללא מורא ובמרץ כנגד הגופים הרלוונטיים, עד להשגת הזכויות והכספים המקסימאליים המגיעים ללקוח.

כמה מילים על אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי

עורך דין אובדן כושר עבודה בחיפה יסביר לכם כי קביעת דרגת אי הכושר מגיע לאחר שהוועדה הרפואית בביטוח הלאומי קבעה את אחוזי הנכות. מי שזכאי הוא רק מי שנקבעה לו דרגת נכות רפואית בשיעור של לפחות שישים אחוז (חמישים אחוז לעקרות בית), או לפחות ארבעים אחוז כשישנו יותר מליקוי אחד, ואחד מהליקויים עם הוא לפחות בשיעור של עשרים וחמישה אחוז.  מי שקובע את דרגת אי הכושר הוא פקיד התביעות בביטוח הלאומי, המתייעץ עם רופא מומחה ופקיד שיקום באשר לרמת ההשפעה של הנכות על היכולת לעבוד ולהתפרנס, וכן על היכולת לחזור לעבודה הרגילה שלו, להשתלב בתעסוקה אחרת או לעשות הסבה מקצועית.

יש לציין כי לרמת דרגת הכושר תהיה השפעה משמעותית על הכספים שניתן יהיה לקבל, כאשר הרמות הן של שישים, שישים וחמישה, שבעים וארבע או מאה אחוז. כל מי שנקבעה לו רמת אובדן כושר הנמוכה מחמישים אחוזים לא יוכל לקבל קצבת נכות, מי שנקבעו לו בין שישים לשבעים וארבעה אחוז יקבל את אותו האחוז מסך של קצבה מלאה, ומי שבין שבעים וחמישה למאה אחוז יקבל קצבת נכות כללית מלאה מאה אחוז.

חשיבותו של עורך הדין לעניין זה

חשוב להבין כי לעיתים קרובות קביעת הדרגה אינה הולמת את מצבו ויכולותיו של המבוטח בפועל, כלפי מטה, דבר פוגע קשות בו ובמשפחתו. זאת, כמובן, בנוסף לקביעות של הוועדה הרפואית שעלולה לפסוק אחוזי נכות נמוכים מהאפשרי והצודק. לכן ישנה חשיבות עצומה לליווי של עורך דין אובדן כושר עבודה בחיפה, אשר כבר מתחילת ההליכים פועל על מנת למקסם את הסיכוי לקביעת אחוזי נכות ודרגת אובדן כושר גבוהות ככל האפשר. יתר על כן, במידה ופקיד התביעות קבע אובדן כושר עבודה בחיפה הנמוך מההוגן והצודק, עורך הדין יכול לערער בשמו של הלקוח בפני וועדת ערערים, ולייצג אותו באופן מקצועי ונחרץ. כמו כן, עורך הדין יכול לפנות לבית הדין האזורי לעבודה כדי לערער על החלטות הקשורות לשיקולי וחישובי פקיד התביעות בנושאי הכנסות, השכלה, תקופות עבודה של המבוטח ועוד.
עורך דין אובדן כושר עבודה חיפה

אובדן כושר עבודה בפוליסות ביטוח פרטיות

למרבה הצער, גם בפוליסות ביטוח פרטיות מוצאים את עצמם לא פעם המבוטחים בפני שוקת שבורה. כך למשל, אין זה נדיר שחברת הביטוח תטען כי המבוטח, למרות פגיעתו, דווקא יכול להמשיך לעבוד באותה תעסוקה או להשתלב בעבודה אחרת, ובכך כמובן להקטין למינימום את רמת הפיצויים. יש לציין כי קיימים הבדלים משמעותיים בין רכיבי אובדן כושר עבודה בפוליסות השונות, ולא פעם מבוטחים אינם מבינים אותם ולא קוראים את האותיות הקטנות. כך למשל, ברמה הכללית קרנות פנסיה לא יקנו פיצויים בגין אובדן כושר עבודה אם המבוטח יכול להשתלב בעבודה אחרת, ואילו בביטוחי מנהלים מספיק שהוא אינו יכול להמשיך לעבוד באותו המקצוע על מנת לקבל פיצויים.

בכל מקרה, לאורך התביעה חברות הביטוח עלולות להציב מכשולים רבים, הן ברמה הבירוקרטית והן ברמה המשפטית, לעיתים במטרה להתיש את התובע ותמיד במטרה להקטין ככל הניתן את הפיצויים. על כן, חשוב מאוד להסתייע בשירותי עורך דין בעל ניסיון רב בנושא, המכיר היטב את התנהלות חברות הביטוח. לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

 

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן