צריכים עזרה בתביעת נזיקין או כנגד חברת הביטוח?

השאירו פרטים ועו"ד ליאור וימן יחזור אליכם בהקדם


  עו"ד לשון הרע חיפה

  עורך דין לשון הרע בחיפה

  לא פעם אנשים וגופים מסחריים נפגעים עקב פרסומים באמצעי התקשורת, באינטרנט וברשתות החברתיות. מדובר בפרסומים הפוגעים בשמם הטוב ובמוניטין שלהם ועלולים בהחלט להוביל לנזקים משמעותיים ברמה האישית והעסקית. במקרים אלו יש לפנות אל עורך דין לשון הרע בחיפה, בקריות או באזור מגוריכם על מנת לבחון את האפשרות של הגשת תביעה להשגת פיצויים הולמים.

  מהו לשון הרע?

  כאשר תפנו אל עו"ד לשון הרע בחיפה הוא יסביר לכם שלפי החוק "לשון הרע" מוגדרת כפרסום כלשהו שיש בו על מנת לפגוע בעבודה ובפרנסה, להשפיל או לבזות אדם כלשהו. יש להדגיש כי ייתכן והמפרסם לא התכוון לעשות זאת או לגרום לנזקים כלשהם, אולם בית המשפט יחליט כי אדם סביר הנחשף לפרסום כזה עשוי לקבל רושם שלילי, מבזה, משפיל וכדומה – ולכן מדובר בלשון הרע. כמו כן חשוב להדגיש כי "הפרסום" של לשון הרע יכול להיות בכל צורה ובכל אמצעי לו שותף יותר מאדם אחד. למשל, אם מדובר בהודעת ווטסאפ או מכתב שנשלח רק אליכם הרי שאין זה לשון הרע, אולם אם מדובר באמירה בעל פה, בכתיבה, בצלילים, בתמונות או ציורים שהגיעו לעוד אדם (וכמובן לאנשים רבים), הרי שמדובר בלשון הרע.

  עו"ד לשון הרע חיפה

  כמה ניתן לתבוע?

  עורך דין לשון הרע בחיפה יסביר לכם כי הסכומים שניתן לתבוע הינם גבוהים ביותר. אכן, פרסומים שליליים, מבזים ומשפילים בהחלט יכולים להסב עוגמת נפש ונזקים חמורים. לפיכך, למעשה אין מגבלה על הסכום שניתן לתבוע בגין לשון הרע, החל באלפי שקלים בודדים, דרך עשרות, מאות ואף מיליוני שקלים. יחד עם זאת, יש להבדיל בין נזקים שניתן להוכיחם לכאלו שלא, והבעיה היא שלעיתים קשה להוכיח את הנזק שנגרם בגין לשון הרע. לפיכך, החוק מאפשר אפילו לתבוע פיצויים עד לסכום של 140 אלף ₪ גם מבלי להוכיח את הנזק. במידה שניתן להוכיח את הנזקים הסכומים האפשריים לתביעה עולים, כאמור, ואינם מוגבלים.

  לא כל כך פשוט..

  לפני שאתם רצים לתבוע אדם אחר בגין לשון הרע, חשוב שתדעו שהצלחה בתביעות אלו אינה מובנת מאליה. לרשות הנתבע עומדות הגנות שמטרתן להגן על חופש הביטוי, ובית המשפט בהחלט יתחשב בכך אם התובע יטען כי דבריו זכאים להגנה כזו. לדוגמא, ישנה הגנת אמת בפרסום האומרת שגם אם היה בדברים משום פגיעה, במידה והאם אמת הרי שיש עליהם הגנה. בנוסף, ישנה הגנת תום הלב – כלומר המפרסם פעל בהגינות ובצדק ובמוסריות, ובאמת האמין שדבריו לא יפגעו באחר. מעבר לכך, קיימים פרסומים שונים הזוכים ממילא להגנה, למשל ביקורת אומנותית, הבעת דעה על איש ציבור וכדומה, ובית המשפט גם מתחשב בהתנהגותו של המפרסם כגון הסרת הפרסום, הבעת חרטה, פרסום התנצלות וכדומה.

  לכן, לצורך הצלחת התביעה יש לפנות אל עורך דין לשון הרע בקריות וחיפה שיש לו ניסיון רב בתחום, שיידע לאמור את סיכויי ההצלחה ולבנות את האסטרטגיה הנכונה להשגת פיצויים מרביים. לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

  צריכים עזרה בתביעת נזיקין או כנגד חברת הביטוח?

  השאירו פרטים ועו"ד ליאור וימן יחזור אליכם בהקדם


   דילוג לתוכן