משרד עורכי דין תאונות דרכים

אין זה סוד שמדי יום מתרחשות בישראל תאונות דרכים, הגובות מחיר יקר בחיי אדם ובפגיעות המלוות בסבל, בכאב, בירידה בכושר העבודה, העצמאות, הניידות ועוד. מאידך, את הנזקים הקשים האלו אמורות לכסות פוליסות ביטוח החובה, ובמידה וישנה בעיה מול חברת הביטוח ניתן לתבוע אותה בבית המשפט. את התהליך כולו חשוב מאוד לעשות עם  משרד עורכי דין תאונות דרכים בעל ניסיון רב והצלחות מוכחות.

לתבוע את חברת הביטוח

ראשית, יש לומר שלצורך קבלת  פיצוי בגין תאונת דרכים קלה או קשה, ניתן לפנות גם אל גורמים אחרים, לצד חברת הביטוח הפרטית. כך למשל, אם התרחשה תאונה בגין רשלנות של גורם האמור לדאוג לכביש וסביבתו, ניתן להגיש תביעת נזיקין כנגדו. עורך דין תאונות אופנוע או רכב יוכל להגיש עבורכם תביעה כנגד חברה המפעילה כביש אגרה, מע"צ, עירייה, מועצה וכן הלאה.

עם זאת, במרבית המקרים  עורכת דין תאונות דרכים פועלת מול חברת הביטוח. על פי חוק הפלת"ד, כל רכב בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח חובה, שמטרתו לכסות את כלל נזקי הגוף שנגרמו בגין תאונת דרכים. יש להדגיש שאת התביעה מגיש עורך דין המתמחה בתאונות דרכים כנגד החברה המבטחת את הרכב המבוטח, שכן על פי חוק היא מחויבת לפצות את הנהג ונוסעי הרכב ללא קשר למי שהיה אשם בתאונה. עם זאת, במידה ומתקיים מצב בו הרכב לא היה מבוטח בביטוח תקף, עדיין ניתן לקבל את הכספים מקרנית או לתבוע את הפיצויים מחברת הביטוח שמבטחת את הרכב השני – אך רק אם הייתה זו אשמת הנהג השני.

מה ניתן לתבוע כפיצויים בגין תאונות דרכים

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים יסביר לכם שהחוק מאפשר לתבוע שורה של ראשי נזק ולקבל עבורם פיצויים. כך למשל, עורך דין לתאונת דרכים יוכל לתבוע עבורכם פיצויים בגין כאב וסבל, המושפעים מימי האשפוז שנזקקתם להם, מהגיל שלכם ומאחוזי הנכות. עם זאת, הפיצויים הגבוהים ביותר שאליהם חותר מטבע הדברים  משרד עורכי דין לתאונות דרכים, קשורים אל אובדן ההשתכרות והפסדי השכר. שוב, לוקחים בחשבון מספר פרמטרים כגון מספר ימי העבודה שהוחמצו בגין התאונה, סיום העסקה, אחוזים של נכות זמנית או לצמיתות, הפגיעה התפקודית ומספר חודשי העבודה שהתובע צפוי להפסיד. מטבע הדברים, ככל שהפגיעה חמורה יותר, ככל שההשתכרות מלפני התאונה הייתה גבוהה יותר, וככל שגילו של הנפגע נמוך יותר – כך הפיצויים יעלו ויכולים להגיע לעשרות, מאות ומיליוני שקלים.

מעבר לכך, עורך דין לאחר תאונת דרכים יסביר לכם שקיימים ראשי נזק נוספים. למשל, קיימים פיצויים עבור עזרה של הזולת שיכול להיות אדם שנשכר למטרה זו או בן משפחה, קיימים פיצויים עבור הוצאות לטיפולים רפואיים, פיצויים להוצאות עבור ניוד החל בהתאמת הרכב לצרכי הנפגע ועד לנסיעה במוניות, פיצויים להתאמות בביתו של הנפגע, ועוד. בהקשר זה, ראוי לציין כי השכר של  עורך דין מומחה לתאונות דרכים נחשב לראש נזק ביחד עם הוצאות משפטיות נוספות. שכרו של  עורך דין נזקי גוף תאונות דרכים נקבע כאחוז מסוים משווי הפיצויים, וכאמור – שכר הטרחה נכנס ומגולם בראשי הנזק – כך שהתובע אינו מפסיד דבר.

משרד עורכי דין תאונות דרכים

לפרטים נוספים וליווי משפטי

ישנה חשיבות גדולה מאוד להסתייעות בשירותיו של עורך דין בתאונות דרכים קשות או מכל דרגת חומרה. איש המקצוע ילווה אתכם כבר למן השלב הראשון של איסוף התיעוד והחומרים הרפואיים, דרך דיונים מול חברת הביטוח מחוץ לכותלי בית המשפט, הגשת חוות דעת רפואיות במידת הצורך, ועד לייצוג מלא בבית המשפט. לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן