חברות למימוש זכויות רפואיות

דברים שחשוב לדעת על מימוש זכויות רפואיות בביטוח הלאומי

מדי חודש כולנו מפרישים תשלומים לביטוח הלאומי, הכוללים, ביו היתר , מס בריאות, בין אם מהכנסתם של עצמאיים ובין אם כתשלומים שוטפים על עצמאיים. לתשלומים אלו יש מטרות שונות, וביניהן  האפשרות לקבל תמיכה אם חלילה נגיע למצב שאינו מאפשר לנו להמשיך להתפרנס בכבוד, בין אם באופן זמני או קבוע. אכן, הביטוח הלאומי מקנה שורה ארוכה של זכויות, המסתכמות בסכומים לא מבוטלים, אך כמו שמימוש זכויות אלו מחייב לעבור דרך לא פשוטה – שיכולה להיות ממושכת ורצופה באתגרים. מסיבה זו, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה במימוש זכויות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך.

בעת האחרונה נפוצו פרסומים רבים של חברות למימוש זכויות רפואיות כאלו ואחרות. הן אכן משקיעות סכומים לא מבוטלים בפרסום, אך חשוב לדעת כי אין ביכולתן לתת מענה –  הן מקצועי והן שירותי   כפי של עורך דין. ראשית, מפני שהחוק אינו מאפשר להן להופיע ולייצג בפני וועדות רפואיות וגופים נוספים כפי שיכול לעשות עורך דין, ושנית, מפני שעורך הדין מביא עימו ידע משפטי נרחב וברמה גבוהה ביותר – מה שיכול לסייע בתהליך עצמו וגם במהלכים מול גופים אחרים – כמו חברת ביטוח פרטית שלכם, כזו המבטחת את המעסיק, ועוד.

 

משרד עורכי דין שמתמחה במימוש זכויות רפואיות

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין המתמחה במימוש זכויות רפואיות בביטוח לאומי, אנו מהווים  מרכז ידע ומקצועיות  עם נסיון רב. עורך הדין ליאור וימן, בעל המשרד, הינו יושב ראש וועדת הנכים והשיקום של לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, וכן חבר בוועדת הנזיקין. מאחוריו ניסיון רב בייצוג לקוחות לצורך מימוש זכויות רפואיות אל מול המוסד לביטוח לאומי.

כבר למעלה מחמש עשרה שנים שמשרד עורכי הדין ליאור וימן ושות' מתמחה  בייצוג  בשורה ארוכה של תביעות מול הביטוח הלאומי, לרבות תביעות להכרה בנכות כללית, להכרה בנכות כתוצאה מתאונת עבודה, להכרה בנכות עקב תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, תביעות לקבלת שירותים מיוחדים, קבלת פטור ממס בגין מצב רפואי, תביעות סיעוד, תביעות ניידות, ייצוג בוועדות הרפואיות, ועוד. אנו פועלים במרץ ובנחישות על מנת להביא ללקוחותינו את מלוא הזכויות המגיעות להם ולהשיג פיצויים מקסימאליים, וזאת באופן אישי, אדיב, סבלני ומקצועי.

חברות למימוש זכויות רפואיות

אילו זכויות ניתן לקבל מהביטוח הלאומי

בין אם אתם מעוניינים בסיוע למימוש זכויות רפואיות ברחובות, חיפה , קריות, תל אביב, ירושלים או כל עיר אחרת, חשוב שתכירו לפני כן את הזכויות שעשויות להגיע לכם. למעשה, יש שורה ארוכה מאוד של זכויות הניתנות בהתאם למצבו של התובע, ובשורות הבאות נסקור את המרכזיות שבהן. ראשית, כאשר מתחילים במימוש זכויות רפואיות בבאר שבע עקב תאונת או מחלת עבודה, הדבר הראשון שניתן וחושב לקבל הוא את דמי הפגיעה. על מנת לקבל את דמי הפגיעה צריך לקבל תחילה הכרה בתור נפגע עבודה, דבר המצריך מילוי של טפסים בצורה נכונה ומדויקת, כזו שלא תפגע בגובה הזכויות שתוכלו לקבל בעתיד. כמו כן, ייתכנו מקרים רבים שבהם כבר בשלב ההתחלתי הזה כדאי לאסוף ולהציג תיעודים שונים, בין אם רפואיים, ממקום התאונה ואחרים.

דמי הפגיעה הם סכום כספי שנועד לאפשר לנפגעי עבודה לשמור על על רמת הכנסתם בתקופה הראשונה שלאחר פגיעתם. מדובר בסכום המשולם לאורך שלושה חודשים לכל היותר, אותו מחשבים על פי ההכנסה החייבת בדמי ביטוח לאומי לאורך שלושת החודשים שקדמו לפגיעה. את ההכנסה הזו מחלקים במספר הימים של שלושת החודשים (90 יום), ומכפילים ב- 0.75 – כך שדמי הפגיעה מהווים רק 75% מהמשכורת. לאחר מכן מכפילים את המספר שהתקבל ב- 30 ימים – וכך מתקבל גובה דמי הפגיעה החודשים, ממנו מנכים מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות.

לאחר מכן, מימוש זכויות רפואיות בירושלים, נהריה או כל עיר אחרת ממשיך אל המענק והקצבה. לשם כך יש לעבור בוועדה רפואית, אליה כדאי להתכונן היטב ואף להיות מיוצגים על ידי עורך דין ממשרדנו, וכמובן להמציא את כל האישורים כפי שננחה אתכם. לקביעת דרגת הנכות שלכם מטעם הוועדה תהיה השפעה גדולה מאוד על הכספים שתוכלו לקבל. לדוגמא, אם תיקבע נכות עד 9% אינכם זכאים למענק או לקצבה, ואם שיעור הנכות הוא 20% ומעלה מקבלים קצבה המחושבת בהתאם לדמי הפגיעה שנקבעו, כפול אחוזי הנכות שנקבעו בוועדה. לעומת זאת, מי שנקבעו לו בין 10% ל- 19% נכות, יקבל מענק חד פעמי בלבד, המחושב לפי הקצבה החודשית כנ"ל כפול 43.

מעבר לכך, מימוש זכויות רפואיות חיפה, רמת גן או ערים אחרות, עשוי בהחלט להוביל להטבות נוספות. מדובר למשל במימון של הוצאות רפואיות בגין הפגיעה, מימון של הכשרה מקצועית כדי לאפשר המשך עבודה במקצוע אחר, הנחות במס הכנסה, מימון של אמצעי ניידות, מימון של מכשור רפואי לבית, מימון של שינויים בבית לצרכי הנפגע, ועוד.

לפרטים נוספים וקבלת סיוע מקצועי פנו אל משרדנו בטלפון 04-8289090.

יצירת קשר

דילוג לתוכן